Zobacz czym się zajmujemy

Zobacz przykłady spraw, w których możemy Ci pomóc. Nie ma tu tej konkretnej rzeczy, której szukasz? Spokojnie, na pewno możemy pomóc.

Proces cywilny

Proces cywilny

Windykacja należności

Windykacja należności

Prawo karne

Obrona w sprawach karnych

Pomoc pokrzywdzonemu

Pomoc pokrzywdzonemu przestępstwem

ubezpieczenia

Odszkodowania

Obsługa małych firm

Obsługa prawna małych firm

Obsługa klientów korporacyjnych

Obsługa prawna klientów korporacyjnych

rodzina

Stała obsługa Ciebie
i twojej rodziny

Umowy

Umowy

Mediacje

Mediacja

prawo spadkowe

Prawo spadkowe

rozwody

Rozwody

Ochrona przed windykatorami

Ochrona przed wierzycielami

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Nieruchomości

Nieruchomości

Kredyty frankowe

Kredyty frankowe

Upadłość konsumencka

Upadłości konsumenckie

Podatki

Podatki

przekształcanie spółek

Przekształcenia spółek

rodo

RODO

Porady, usługi, doradztwo prawne Kraków | Kancelaria prawna Sabuda Sawiński
Proces cywilny

Proces cywilny

„Cywilny” – myląca nazwa, bo poruszanie się w nim jest jak praca sapera. Procedura nie wybacza błędów ani opóźnień. Każda sprawa wiąże się opłatami sądowymi, a przegrana może słono kosztować.

Oszacujemy ryzyko straty i szansy na wygraną, byś mógł podjąć świadomą decyzję. Jeśli dasz nam zielone światło, to przeprowadzimy Cię bezpiecznie do wyroku.

Windykacja należności

Windykacja należności

Twój dłużnik nie chciałby, żebyśmy Cię reprezentowali. Bardzo.
Prawo karne

Obrona w sprawach karnych

Być niesłusznie oskarżonym, to jedno z najboleśniejszych uczuć. Zwłaszcza, gdy stajesz sam przeciwko całemu aparatowi państwa.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz stawać do tej nierównej walki samotnie, będziemy Cię bronić na każdym etapie postępowania.

Pomoc pokrzywdzonemu

Pomoc pokrzywdzonemu przestępstwem

Miliony spraw w komisariatach, prokuraturach i sądach. Poważniejsze, drobniejsze… ale tylko jedna twoja. Dla aparatu państwa może być tylko kolejnym numerem w statystyce, dla Ciebie może być wszystkim.

Pomożemy Ci na każdym etapie procesu, od złożenia zawiadomienia o popieleniu przestępstwa, po ostateczny wyrok.

ubezpieczenia

Odszkodowania

Spotkało Cię coś złego, a ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie? Takie praktyki są opłacalne, bo większość poszkodowanych nie pójdzie z tym do sądu. Czy chcesz być jedną z tych osób?

Obsługa małych firm

Obsługa prawna małych firm

Jesteś fachowcem w swojej branży. Założyłeś i rozwinąłeś firmę. Gubisz się jednak w narastającym gąszczu przepisów. Gdybyś poświęcał czas na czytanie Dziennika Ustaw, to nie miałbyś kiedy zajmować się tym, w czym jesteś najlepszy. Nie potrzebujesz prawnika na pełen etat, bo pytania prawne czy potrzeba sprawdzenia umowy zdarza się u Ciebie raz na kilka dni.

Poznamy specyfikę twojej branży i zapewnimy Ci bieżące doradztwo, którego potrzebujesz w ramach skrojonego na miarę abonamentu.

Obsługa klientów korporacyjnych

Obsługa prawna klientów korporacyjnych

Dysponujesz wewnętrznym działem prawnym. Zgrany zespół fachowców doskonale zna specyfikę twojej firmy i zapewnia jej płynne funkcjonowanie na co dzień. Czasami jednak zapotrzebowanie firmy przerasta ich możliwości czasowe, pomimo że potrzebujesz wsparcia natychmiast. Pojawiają się też nietypowe sprawy, które wymagają innego rodzaju doświadczenia,  np. postępowanie karne.

W takich chwilach dobrze móc natychmiast wezwać posiłki. Poznamy specyfikę twojej branży i zapewnimy Ci bieżące doradztwo, którego potrzebujesz w ramach skrojonego na miarę abonamentu.

rodzina

Stała obsługa Ciebie i twojej rodziny

Masz swojego zaufanego lekarza, fryzjera, czy piekarza. Jesteś pewny jakości ich usług, a oni znają twoje potrzeby i traktują Cię priorytetowo. To miłe, gdy wchodzisz do kawiarni, a barista pyta tylko „To co zawsze?” lub, gdy twoja gazeta czeka na Ciebie odłożona w kiosku.

Możesz mieć również swojego prawnika, do którego będziesz mógł w każdej chwili zadzwonić w codziennych sprawach. Dostałeś niezrozumiałe pismo z urzędu, w ostatniej chwili odwołano twój lot na wakacje, nowy telewizor zepsuł się tuż po kupieniu, szkoła twojego dziecka wprowadziła jakieś dziwne zasady, miałeś stłuczkę, sąsiad z góry zalał Ci mieszkanie… To tylko niektóre przykłady codziennych sytuacji, w których może się przydać telefon do prawnika.

Umowy

Umowy

Duża część procesów wynika ze źle napisanych umów. Gdy umowa jest niejednoznaczna, to pojawiają się spory. Często to dopiero sąd ustala o co chodziło stronom i czy umowa została wykonana.

Profesjonalnie wynegocjowana i porządnie napisana umowa to oszczędność czasu i pieniędzy. Pomożemy Ci w stworzeniu umowy, w której prawa i obowiązki stron będą jednoznaczne i zrozumiałe dla obu stron.

Mediacje

Mediacja

Najlepszy wyrok, to ten, który nie musiał zapaść. Wiele sporów można załatwić polubownie, co oszczędzi Ci czasu i kosztów procesu oraz egzekucji. Na wyrok często trzeba czekać latami, a jego wykonanie jest niepewne. Kompromis z drugą stroną może ochronić twój interes tu i teraz.

Bezstronny mediator pomoże w jego wypracowaniu. Doświadczony, niezaangażowany w spór prawnik uważnie wysłucha obu stron i zidentyfikuje ich potrzeby oraz obawy, a następnie zaproponuje optymalne rozwiązanie.

prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Chcesz zabezpieczyć bliskich na czas, gdy Cię zabraknie. Zmagasz się ze stratą bliskiej osoby i zupełnie nie masz teraz głowy do formalności prawnych. Przeżywasz żałobę, a ktoś nagle żąda od Ciebie pieniędzy.

Wytłumaczymy Ci co mówi prawo, jakie masz możliwości, a w razie potrzeby będziemy Cię reprezentować w sądzie.

rozwody

Rozwody

Podjąłeś już trudną decyzję o rozstaniu lub zrobił to twój małżonek. Rozwiązanie małżeństwa nie jest jednak trudniejsze niż jego zawarcie.

Być może między Tobą a małżonkiem toczy się spór o samą decyzję o rozwodzie, o tym kto ponosi winę za wasze rozstanie, o władzę rodzicielką, kontakty z dziećmi czy wysokość alimentów.

Rozwód bywa jednym z najtrudniejszych wydarzeń w życiu. Silne emocje są zrozumiałe, ale nie pomagają w prawidłowym prowadzeniu sprawy. Spojrzymy na sprawę chłodnym okiem, wyjaśnimy Ci jakie masz możliwości, a następnie pomożemy Ci osiągnąć uzgodniony rezultat.

Ochrona przed windykatorami

Ochrona przed wierzycielami

Popadłeś w kłopoty finansowe, a sytuacja z każdą chwilą się pogarsza. Czas gra na twoją niekorzyść. Odsetki narastają, a stopy procentowe rosną. Być może już dostałeś nakaz zapłaty z sądu, albo komornik zajął Ci konto.

Nie czekaj dłużej! Pomożemy Ci w negocjacjach z wierzycielami, będziemy Cię reprezentować w procesie lub w postępowaniu egzekucyjnym. Możemy też zawalczy dla Ciebie o reset i szansę na nowy start w postepowaniu restrukturyzacyjnym lub upadłościowym.

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Trudno je nazwać jedną dziedziną, bo zdaje się nie mieć granic. Od prawa budowlanego po farmaceutyczne, od gospodarowania odpadami, po telekomunikacje, od wyborów władz, po jakość żywności – prawo administracyjne to prawdziwy gąszcz przepisów, który oplata każdą dziedzinę życia.

Za złamania nakazów lub zakazów prawa administracyjnego grożą często dotkliwe kary finansowe, przewyższające nawet grzywnę, która mogłaby zostać wymierzona za przestępstwo w sprawie karnej.

Pomożemy Ci zorientować się w twoich administracyjnych prawach i obowiązkach, będziemy Cię reprezentować przed urzędami oraz sądami administracyjnymi.

Nieruchomości

Nieruchomości

Mieszkanie czy działka z domem jednorodzinnym to często najważniejszy składnik naszego majątku. Często spłacamy ich zakup przez dziesięciolecia lub wydajemy na nie oszczędności całego życia. Sprawdzenie umowy przez adwokata lub radcę prawnego może uchronić Cię przed ogromnymi stratami,

Wraz z własnością nieruchomości nabywasz wiele praw i obowiązków dot. zarządzania nią, utrzymywania jej w odpowiednim stanie itd. Zostajesz automatycznie stroną relacji z sąsiadami, dostawcami mediów, właścicielami innych nieruchomości, władzami publicznymi.

Pomożemy Ci w sporządzeniu i wynegocjowaniu korzystnej umowy oraz przy wszelkich kwestiach prawnych, związanych w własnością nieruchomości.

Kredyty frankowe

Kredyty frankowe

Zgodziłeś się na kuszącą ofertę banku i zaciągnąłeś kredyt frankowy i dopiero po latach zobaczyłeś, że to nie była uczciwa oferta? Jeżeli po wielu latach spłacania kredytu nadal nie widać końca skontaktuj się z adwokatem lub radcą prawnym, który opowie Ci o Twoich prawach.

Umowy kredytowe nie należą do prostych, więc jej analiza przez prawnika jest pierwszym krokiem do odzyskania stabilności finansowej i spokoju.

Na podstawie analizy umowy kredytowej obliczymy ile możesz zaoszczędzić po jej unieważnieniu oraz opowiemy Ci o każdym kolejnym kroku do osiągnięcia celu – spokojnego życia w swoim domu.

Upadłość konsumencka

Upadłości konsumenckie

Natłok pism od komornika i telefonów z firm windykacyjnych przytłacza Cię i myślisz, że to już się nigdy nie skończy?

Nie czekaj i skontaktuj się z nami! Opowiemy Ci o możliwości skorzystania z upadłości konsumenckiej, która może dać Ci szansę na życie wolne od połączeń z obcych numerów i ciągłego odbierania listów od komornika. Krok po kroku omówimy cały proces, który daje nadzieję na życie w spokoju.

Podatki

Podatki

Otrzymałeś darowiznę i nie wiesz czy powinieneś zapłacić podatek? Prowadzisz działalność gospodarczą i Urząd Skarbowy prowadzi kontrolę? Prawo podatkowe może przyprawić o zawrót głowy, ale z naszą pomocą stanie się to prostsze.

Przeanalizujemy wspólnie Twoją sytuację i znajdziemy możliwie najlepsze wyjście z kłopotów podatkowych. W przypadku podatków czekanie aż problem sam się rozwiąże może być bardzo kosztowe, więc nie czekaj i skontaktuj się z nami.

przekształcanie spółek

Przekształcenia spółek

Masz udziały w spółce i chciałbyś ją podzielić na mniejsze? A może zastanawiasz się czy nie zmienić jednej spółki na drugą? Często rodzaj spółki ma ogromne znaczenie dla tego ile możesz na niej zarobić, dlatego zadawanie takich pytań jest ważne.

Wspólnie możemy znaleźć na nie odpowiedzi! Opowiedz nam o swojej spółce i o tym co chciałbyś w niej zmienić, a my znajdziemy do tego odpowiednie regulacje prawna.

rodo

RODO

W jaki sposób masz prawidłowo chronić dane osobowe? Jeśli ktoś oferuje gotową odpowiedź, to szukaj dalej. RODO, czyli rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych, bardzo się rożni od polskich ustaw. Wskazuje cele do osiągnięcia, ale wybór środków pozostawia administratorowi danych. Za dobór niewłaściwych przewiduje surowe kary.
 
Przeanalizujemy twoją sytuację, ustalimy jakie dane przetwarzasz i czy masz do tego podstawę. Doradzimy Ci jak prawidłowo chronić dane osobowe, tak żeby zapewnić bezpieczeństwo osób, których dotyczą, a Ciebie uchronić przed dotkliwymi sankcjami.