• Karolina Stachura

KAROLINA STACHURA

aplikantka radcowska

Nazywam się Karolina Stachura i jestem aplikantką radcowską.

Aktualnie zajmuję się przede wszystkim sporządzaniem pism procesowych. Uczestniczę również w spotkaniach z klientami w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów z kancelarii. W kręgu moich zainteresowań znajduje się prawo cywilne, gospodarcze i autorskie, któremu poświęciłam swoją pracę magisterską.

Poza pracą pasjonuje mnie teatr i czarno-biała fotografia. Te dwie dziedziny doskonale współgrają z moim zawodem, i to nie tylko ze względu na zainteresowanie prawem autorskim. W naszej kulturze najlepsze dramaty już od starożytności są wszak studium konfliktu. Uczą nas spojrzenia na problem z różnych punktów widzenia i ważenia racji bohaterów. To doskonałe przygotowanie przed wejściem na tę najważniejszą scenę, gdzie rozgrywają się prawdziwe dramaty, tj. salę sądową.

Fotografia z kolei uczy, że przymiotnik „czarno-biały”, to tylko pusta konwencja językowa, bo między tymi barwami leży morze odcieni szarości. Uczy też, że na tę samą scenę można spojrzeć w szerokiej perspektywie lub skupiając ostrość na najdrobniejszym detalu. To umiejętność niezbędna w pracy prawnika.

Zajmując się daną sprawą zawsze mam na uwadze to, że po drugiej stronie stoi konkretny człowiek i jego problem, w związku z czym, podchodzę do niej z pełnym zaangażowaniem i działam na 100% – od początku do końca.

Służę pomocą w rozwiązaniu Twoich problemów prawnych!

Aplikantka Radcowska KAROLINA STACHURA | Sabuda-Sawinski.pl