Po godzinach. Prawie.

Gdy już wrócimy z sądu, zakończymy ostatnie w tym dniu spotkanie z klientem, wykonamy ostatni telefon możemy wreszcie skończyć pracę. Prawie.

Są dwa rodzaje osób wykonujących zawody prawnicze: takie, które mówią o sobie, że wykonują zawód prawnika, i takie, które mówią po prostu „jestem prawnikiem”.

My należymy do tych drugich.

Zainteresowanie prawem nie opuszcza nas wraz z końcem dnia pracy. Nie chodzi tylko o doskonalenie zawodowe – dostrzegamy zagadnienia prawne w serwisach informacyjnych, popkulturze, sporcie czy sztuce. Widzimy prawo jako siłę, która przenika każdą sferę życia, niczym Moc z „Gwiezdnych Wojen”.

Są również sprawy, o których nie da się przestać myśleć po pracy, a nawet po ich prawomocnym zakończeniu.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na stworzenia miejsca, w którym będziemy się dzielić informacjami, anegdotami, historiami, poradami czy po prostu ciekawostkami związanymi z prawem. Dzięki temu masz niezwykłą okazję zobaczyć czym zajmuje się Twój Prawnik po godzinach. Prawie.

Prawo karne a biznes

Możliwość zetknięcia się z
przestępstwem w ramach swojej działalności wydaje się większości klientów zupełnie
nieprawdopodobna. Tymczasem w rzeczywistości zdarza się to znacznie częściej, niż się wydaje.

Czytaj więcej »

Testament ustny

Testament ustny, który wskutek pandemii COVID-19 zyskał drugie życie i w przeciwieństwie do dwóch pozostałych szczególnych form, tj. testamentu podróżnego i wojskowego, występuje w praktyce, stanowiąc niejednokrotnie podstawę dziedziczenia.

Czytaj więcej »

VIS MOOT 2024 – RELACJA

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to coroczny konkurs moot court skupiający się na międzynarodowym arbitrażu handlowym. Konkurs nosi imię prof. Willema Cornelisa Visa, eksperta w dziedzinie arbitrażu handlowego i międzynarodowego prawa handlowego.

Czytaj więcej »
Blog prawniczy, wiedza i porady prawne | Kancelaria prawna Sabuda Sawiński