Po godzinach. Prawie.

Gdy już wrócimy z sądu, zakończymy ostatnie w tym dniu spotkanie z klientem, wykonamy ostatni telefon – możemy wreszcie skończyć pracę. Prawie.

Są dwa rodzaje osób wykonujących zawody prawnicze: takie, które mówią o sobie, że wykonują zawód prawnika, i takie, które mówią po prostu „jestem prawnikiem”.

My należymy do tych drugich.

Prawo nie działa wyłącznie od 9:00 do 17:00. I my o tym wiemy. Prawo to sztuka i siła, która przenika każdą sferę życia. Inspiruje, motywuje, stymuluje.

Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenia miejsca, w którym będziemy się dzielić informacjami, anegdotami, historiami, poradami czy po prostu ciekawostkami związanymi z prawem. Dzięki temu masz niezwykłą okazję zobaczyć, czym zajmuje się Twój Prawnik biznesowy po godzinach. Prawie.

Alimenty na dziecko po rozwodzie

Zakończenie związku, trudne relacje, co dalej, rozwód? To już oczywiste, dzięki artykułowi mec. Pauliny Seweryn. Ale co, jeśli w całej tej trudnej sytuacji są dzieci? Świadczenie alimentacyjne rodzica na rzecz dziecka to temat powszechnie znany, jednak wciąż budzący pewne wątpliwości. Dzisiaj pozbędziemy się ich na zawsze, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej »

Ochrona wizerunku w sieci

Facebook, Instagram, Twitter – to tylko niektóre portale społecznościowe, na których użytkownicy chętnie dzielą się zdjęciami. Zarówno tymi przedstawiającymi krajobrazy, jak i znajomych, członków rodziny czy siebie. Czy wizerunek może być przedmiotem ochrony i co się stanie gdy prawo do niego zostanie naruszone? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Czytaj więcej »

Dzień dobry, czy dodzwoniłam się do mediatora?

Sprzeczne interesy, odmienne zdania, różne temperamenty, narastająca frustracji, doprowadziły do drobnej sprzeczki, która nieoczekiwanie przerodziła się w poważny konflikt i sytuację „ bez wyjścia”? Nie wiesz co teraz?

Spokojnie, zajmiemy się tym!
Rozwiązaniem sporu może być mediacja, która pozwala wyjść z konfliktu z twarzą.

Czytaj więcej »

Weksel. Przeżytek czy prawnicza broń atomowa?

W powszechnej opinii papier wartościowy w postaci weksla stanowi przeżytek, który podobnie jak czeki został wyparty przez nowoczesne technologie płatnicze. Nic bardziej mylnego. Pomimo że funkcja płatnicza weksla w sposób naturalny została wyparta przez przelewy bankowe, weksel w dalszym ciągu stanowi potężne narzędzie zabezpieczenia roszczeń i z tego względu jest on powszechnie stosowany do większości umów w obrocie gospodarczym, w szczególności do zabezpieczenia umów zawieranych przez banki i inne instytucje finansowe.

Czytaj więcej »
Blog prawniczy, wiedza i porady prawne | Kancelaria prawna Sabuda Sawiński | Strona 20