
Compliance 2.0. Jak wdrożyć skuteczny system zgodności w środowisku biznesowym?
W dobie Compliance 2.0 tradycyjne podejście ustępuje miejsca bardziej zaawansowanym, zintegrowanym i technologicznie wspieranym systemom.
Gdy już wrócimy z sądu, zakończymy ostatnie w tym dniu spotkanie z klientem, wykonamy ostatni telefon – możemy wreszcie skończyć pracę. Prawie.
Są dwa rodzaje osób wykonujących zawody prawnicze: takie, które mówią o sobie, że wykonują zawód prawnika, i takie, które mówią po prostu „jestem prawnikiem”.
My należymy do tych drugich.
Prawo nie działa wyłącznie od 9:00 do 17:00. I my o tym wiemy. Prawo to sztuka i siła, która przenika każdą sferę życia. Inspiruje, motywuje, stymuluje.
Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenia miejsca, w którym będziemy się dzielić informacjami, anegdotami, historiami, poradami czy po prostu ciekawostkami związanymi z prawem. Dzięki temu masz niezwykłą okazję zobaczyć, czym zajmuje się Twój Prawnik biznesowy po godzinach. Prawie.
W dobie Compliance 2.0 tradycyjne podejście ustępuje miejsca bardziej zaawansowanym, zintegrowanym i technologicznie wspieranym systemom.
Wykonawca zawarł umowę z Zamawiającym na zaprojektowanie oraz wdrożenie nowoczesnej strony internetowej. Strony ustaliły, że projekt zostanie zrealizowany w terminie 90 dni od podpisania umowy, a wynagrodzenie wykonawcy wyniesie 50 000 zł.
Metaverse, czyli wirtualne światy umożliwiające interakcje w czasie rzeczywistym, szybko zyskuje na znaczeniu jako przestrzeń biznesowa.
Choć takie decyzje mogą być uzasadnione potrzebami biznesowymi, dla pracowników oznaczają konieczność zmierzenia się z niepewnością zawodową.
To, co sprawdzało się kiedyś, nie musi być jednak działać równie dobrze dzisiaj.
Jednym z obszarów, w których AI zaczyna odgrywać kluczową rolę, jest proces negocjacji i tworzenia umów handlowych. Automatyzacja i cyfryzacja tych działań przynosi wiele korzyści, ale także stawia przed przedsiębiorcami i prawnikami nowe wyzwania. Jakie?