• Jakub Bartoszewicz

JAKUB BARTOSZEWICZ

radca prawny, of counsel

Wspieram Klientów poszukując praktycznych rozwiązań dla ich problemów z jakimi stykają się w codziennej działalności. Zamiast tworzyć obszerne opracowania i wyczerpujące opinie prawne, koncentruję się na wytyczeniu klarownej drogi i oszacowaniu ryzyka związanego z wyborem konkretnej ścieżki działania. Staram się wprost komunikować zalecany sposób działania, unikając prawniczego „to zależy”.

Współpracuję z przedsiębiorcami z różnych branż i różnej wielkości. Ich wspólnym mianownikiem jest funkcjonowanie w podobnym, dynamicznym i niestabilnym otoczeniu prawnym. Wszyscy oni pragną spokoju, aby skoncentrować się na swoich najmocniejszych obszarach. Poprzez praktyczne zastosowanie prawa, staram się im ten spokój zagwarantować.

W 2022 roku osiągnąłem prestiżową 17. pozycję w rankingu „50 najbardziej wpływowych prawników 2021” opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Kapituła doceniła moje zaangażowanie w reprezentowanie jednego z klientów Kancelarii w procesie dotyczącym tzw. kłamstw covidowych (sprawa rozstrzygnięta przez Sąd Okręgowy w Olsztynie, sygn. akt IVPa 79/20). Szczegóły dotyczące tej sprawy opisane zostały w artykule opublikowanym w Dzienniku Gazeta Prawna, numer 21 z dnia 2 lutego 2021 roku: link – https://bit.ly/3oOIqBi.

Na co dzień pijam yebra mate, gram na gitarze i kolekcjonuję płyty winylowe.

Radca Prawny, Of Counsel JAKUB BARTOSZEWICZ | Sabuda-Sawinski.pl